Používaním stránok prevádzkovaných VILLA RUSTICA, s.r.o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info

Sme hrdým partnerom Dní architektúry a dizajnu.
Polyfunkčný súbor prichádza s konceptom vertikálneho terasového domu. Obyvatelia bytov na každom podlaží si môžu dopriať relax na privátnej terase s výhľadom. Realizovaný objekt podporuje kreovanie komunitného centra pre obyvateľov celej štvrte. Jeho náplňou bude námestie s mestským mobiliárom a podlubím, verejný park, detské ihriská, pasáž a pešie trasy nadväzujúce na susednú mestskú časť.

DAAD JE KAŽDOROČNÝ FESTIVAL OSLAVUJÚCI ARCHITEKTÚRU, DIZAJN A UMENIE, TVORIVÉ BOHATSTVO, SOCIÁLNE DÔSLEDKY A SILU NA ZMENU. ZÁMEROM FESTIVALU DAAD JE VYTVORIŤ FORMÁT PRE POSILNENIE POZITÍVNEHO VNÍMANIA ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU NA SLOVENSKU. FESTIVAL V PREZENTÁCIACH, PREDNÁŠKACH, VÝSTAVÁCH, SEMINÁROCH, WORKSHOPOCH A DISKUSIÁCH RIEŠI KĽÚČOVÉ OTÁZKY Z HĽADISKA ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU.

DAAD 2021 Festival oslavujúci architektúru a umenie

NAOZAJ PEKNÁ VYHLIADKA
Čo je pre tento koncept trojice domov charakteristické ? Je to práca s farebnosťou, výtvarnosť fasád a verejného priestoru, kvalitný, členitý a viacúrovňový verejný priestor, dostatok
súkromnej, poloverejnej a verejnej zelene, primerane zvolená občianska vybavenosť, balkón alias terasa – ako kvalitný exteriérový priestor bytu, dostatok svetla v bytoch, variabilita
a viacúrovňovosť bytov všetkých veľkostí, bezbariérový prístup do bytov a ich upraviteľnosť, veľké pivničné kobky, komunitná terasa na najvyššom podlaží jedného z bytových domov.

SaB Časopis o architektúre a dizajne

ASB GALA je rešpektovaným podujatím.  Objektívne kritériá zostavila realitno-poradenská spoločnosť JLL spolu s organizátorom súťaže – vydavateľstvom JAGA.

Ocenenie: Developer roka 2020 – 2. miesto v sekcii: Rezidenčné stavby.

Cieľom súťaže je prezentácia kvalitného stavebníctva a architektúry. Ambíciou už štrnásteho odovzdávania výročných cien je vyzdvihnúť prácu významných odborníkov a ich prínos pre slovenské stavebníctvo, architektúru a cez investície a realizácie aj prínos pre slovenské mestá a obce.

Kvalitatívne a kvantitatívne kritériá sú zostavené tak, aby medzi najlepšími mohli byť nielen veľkí hráči, ale aj takí, ktorí stavajú menšie, ale kvalitné a prínosné projekty.

ASB Developer roka 2020 Developer roka - 2. miesto v sekcii Rezidencie

Ocenenie: BIG SEE Architecture Award 2020 winner

BIG je nezisková organizácia, ktorá podporuje rozvoj kreatívnej ekonomiky, Ljubljana, Slovenia

Tri obytné objemy záhradných víl v Bratislave, ktoré navrhla spoločnosť Vavrica Architekti, sú jednoduché, ale zároveň hravé vďaka svojej kockovanej fasádnej kompozícii.

BIG SEE Award 2020 winner Cena v medzinárodnej súťaži, Ljubljana, SLO

Ocenenie: Honorable Mention in Architectural Design / Residential Multi Unit

Architecture Masterprize je rešpektovaná medzinárodná súťaž  v Los Angeles, USA

Svahovitý terén starej záhradkárskej štvrti umožnil vytvoriť koncepciu budov navzájom prepojených podzemnou garážou. Na jeho streche vznikol priestor pre súkromné predzáhradky, ako aj poloverejný priestor so zeleňou, detským ihriskom a multifunkčným športovým zariadením. Jednoduchú architektonickú podobu troch budov nepravidelného lichobežníka rozdeľuje betónový parter a charakteristické príbehy s károvanou kompozíciou okien s nízkymi parapetmi a okenicami. Je ukončená ustupujúcou podlahou loftových jednotiek s rastrovanou drevenou fasádou.

Architecture Masterprize Cena v medzinárodnej súťaži, LA, USA

Projekt Záhradné vily malými posunmi osvedčených štandardných developerských schém vystaval precíznu základnú abecedu svojej architektúry. Architekti tu ponúkajú produkt bytových jednotiek pre anonymného užívateľa, ktorému ponúkajú kvalitné prevedenie bytového domu s kvalitnými užívateľskými parametrami. Unifikácia prvkov domu – okno, balkón, parter – hlavná hmota objektu – nadstavba, dispozícia bytovej jednotky, predpriestor a i. – majú svoje architektonické čaro, ktoré má dopad aj na všeobecné nazeranie na estetiku a štandardy bežného developerského úspešného produktu. Preverovanie racionálnych a premyslených schematických postupov dostáva aj v minimálnych posunoch autentický autorský zámer a kultivovanú kvalitu.

ARCHITECT+ Magazín o architektuře, časopis roku ČR

Projekt Záhradné vily bol nominovaný na prestížnu Cenu za architektúru CE.ZA.AR 2019 v kategórii Bytové domy.

Úlohou ceny Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR je zdôrazniť kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporovať excelentnosť profesionálnych výkonov architektov, poukázať na kvalitu budovaného životného prostredia a predovšetkým kultivovať verejné povedomie o architektúre.

CEZAAR 2019 Nominácia v katagórii Bytové domy

Bytové domy Pekná vyhliadka disponujú materiálovými a estetickými kvalitami – výhľady, terasy, verejné priestory s atmosférou. Elegantné sivo-bielo pruhované objekty bytových domov sú zďaleka viditeľné z rôznych prístupových komunikácií. Vznikajúci súbor vytvára príjemný urbanistický akcent a orientačný bod – vstupnú bránu do Záhradného mesta.

ARCH Odborný mienkotvorný časopis o architektúre

Na projekte VAVRICA ARCHITEKTI zreteľne cítiť ruku gramotných architektov. Zaujme racionálne a logické usporiadanie hmôt a priestorov, aj elegantná a čistá forma samotných domov. Na zapustenej podnoži s parkovaním vznikol verejný priestor prepojený zelenými plochami.

archinfo.sk internetový portál o architekltúre

Záhradné vily sú rozhodne príjemným prekvapením na konci Dúbravky, ich realizáciou pribudli do projektu Záhradné mesto objekty s jednoduchou a nadčasovou architektúrou. Zeleň sa významne podieľa na celkovej atmosfére a kvalite bývania. Projekt predstavuje pokračovanie väčšieho konceptu Záhradného mesta od spoločnosti ARCHIKÓD. Ide o obytnú štvrť, ktorá vzniká okolo ulice Martina Granca.

nehnutelnosti.sk internetový portál o nehnuteľnostiach

Napíšte nám

Výpočet mesačnej splátky

Vlastné zdroje
Výška hypotéky
Splatnosť
rokov
Úroková sadzba
%
  • Mesačná splátka
  • ---