Používaním stránok prevádzkovaných VILLA RUSTICA, s.r.o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info

Vytvorili sme nový koncept bytového domu - vertikálny terasový dom

Pri celkovom stvárnení objektu sme sa rozhodli pre zvolenie formy architektonického akcentu,  čím vznikne pomyselné vizuálne prepojenie urbanistických štruktúr – Dúbravky a Záhradného mesta. Zároveň svojou polohou na malom návrší nad údolím ponúka samotné miesto výrazný potenciál výhľadov do okolitej krajiny. Tieto faktory boli hlavným impulzom pre vznik architektonickej koncepcie vertikálneho terasového domu.

Záhradné terasy pre všetkých

Veľké panoramatické terasy plnohodnotne rozširujú obytnú plochu takmer každého bytu. Zámerom investora bolo vytvoriť súhru komfortného a funkčného bývania s prírodným prostredím, čím vrcholí myšlienka Záhradného mesta. Každý obyvateľ domu PEKNÁ VYHLIADKA, nie len ten s predzáhradkou na teréne, alebo v luxusnom strešnom penthouse, ale naozaj na každom podlaží domu si môže teraz dopriať relax na svojej luxusnej privátnej terase s krásnym výhľadom do zelene. Terasy sú umiestnené síce vertikálne nad sebou, ale tak aby si vzájomne nezavadzali – pôdorysne sa neprekrývali a umožňovali tak maximálny prístup svetla do bytov a pôžitok z voľného priestoru.

Moderný bytový dom

Bývajte v modernom bytovom dome s obchodmi, službami, kaviarňami, materskou škôlkou a dostatočne veľkou domovou garážou. Byty majú vlastný vstup s recepciou. Jednotlivé obchody sú prístupné z prekrytej vonkajšej pasáže s lavičkami, ktorá bude pokračovať do upraveného parku pre budúcu komunitu susedov.  Pred objektom je malé vonkajšie parkovisko pre návštevníkov. Zdravý životný štýl obyvateľov podporia kryté parkovisko bicyklov a komunitná strešná terasa so saunou a work-out ihriskom.

Materiály a farby

Materiálové a farebné riešenie domov bude graficky jednoduché a silné. Vychádza zo striedania horizontálnych vrstiev. Fasáda bude kombináciou pásov hladkej omietky bielej farby v parapetoch a plných zábradliach a tmavších pásov okien a medziokenných pilierov. Monochromatický rytmus horizontál oživujú drevené palubovky balkónov, pozinkované zábradlia a výrazné farby v parteri – hrdzavočervený metalický obklad z corténu, ako maják svietiaci informačný panel domov a samotné obchodné priestory s hrou svetiel a výkladov. Parter domu je doplnený parkovou úpravou a moderným mestským interiérom.

Napíšte nám

Výpočet mesačnej splátky

Vlastné zdroje
Výška hypotéky
Splatnosť
rokov
Úroková sadzba
%
  • Mesačná splátka
  • ---